preloder

O mnie

http://www.gajewski.net.pl/wp-content/uploads/2017/07/Z.-Gajewski-fot-2-1-452x680.jpg

Partner w Ośrodku dialogu i analiz THINKTANK. Ekspert w zakresie sztucznej inteligencji i społecznego wpływu nowych technologii, strategii biznesowych, trendów makroekonomicznych, komunikacji społecznej i CSR. Pomysłodawca i skuteczny realizator wielu nowatorskich przedsięwzięć biznesowych i społecznych. 

Z wykształcenia politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Były pracownik naukowy, dziennikarz, redaktor i wydawca. W bogatym życiu zawodowym współtworzył m.in. dziennik Nowa Europa oraz miesięcznik Businessman Magazine. Był dyrektorem wydawniczym czasopism Pani, Uroda, Kobieta i Życie, 101 Porad, Smaki i Aromaty, Świat Nauki.

Na początku lat 90. w Businessman Magazine pisał o gospodarce, zarządzaniu i marketingu, ale także o wizerunku, modzie i etykiecie biznesowej. Był redaktorem dodatków „Styl biznesmena”, stylizował sesje mody, organizował rankingi najlepiej ubranych przedsiębiorców.

W latach 2006-2016 pracował dla Konfederacji Lewiatan, gdzie jako dyrektor ds. PR odpowiadał za wizerunek organizacji i komunikację z firmami członkowskimi, a następnie przez 7 lat pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego. Odpowiadał za rozwój Konfederacji, organizował nagradzane kampanie społeczne, wspierał Forum Młodych Lewiatana, kierował projektami promującymi CSR z udziałem takich partnerów jak NSZZ Solidarność czy Deloitte. W latach 2010-2016 był członkiem rządowego Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, a w latach 2007-2016 członkiem Rady Dyrektorów Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

W r. 2011 zainicjował Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie, międzynarodową konferencję poświęconą trendom cywilizacyjnym i politycznym mającym wpływ na biznes w Polsce i na świecie. Jako dyrektor EFNI kierował przygotowaniami do sześciu pierwszych edycji Forum, przyczyniając się do ugruntowania jego pozycji jako jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń konferencyjnych w Europie.

Od 2007 r. pracuje jako juror Złotych Spinaczy, najważniejszego konkursu branży PR; w 2016 r. był przewodniczącym jego jury; w 2017 przewodniczącym Grupy I. Jest laureatem nagród branżowych (z zespołem): Złoty Spinacz, Złota EFFIE, Proton.

W latach 2017-19 był Dyrektorem Generalnym Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy, a w latach 2018-19 także Prezesem Zarządu tej organizacji.

W THINKTANK zajmuje się społecznym wpływem sztucznej inteligencji, jej zastosowaniami zwłaszcza w sektorze publicznym i w biznesie. Ponadto opracowuje analizy makroekonomiczne dotyczące m.in. cywilizacyjnych i ekonomicznych skutków pandemii, rozwoju nowych technologii, nierówności ekonomicznych, przemian współczesnego kapitalizmu. Prowadzi też rozmowy z ekspertami na aktualne tematy ekonomiczne i technologiczne w ramach cyklu THINKTANK Live Talks.

Współpracuje z kilkoma uczelniami wyższymi jako wykładowca komunikacji społecznej, strategii biznesowych, społecznych skutków nowych technologii. W Radzie Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych jest członkiem Rady Programowej, w której przez kilka lat był zastępcą przewodniczącego Henryka Wujca. W FISE jest też jurorem w konkursie na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne roku.

W wolnym czasie żegluje, podróżuje i czyta.